top of page

10 video idejas tava uzņēmuma popularizēšanai internetā

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā mūsdienās piesaistīt un noturēt potenciālo klientu uzmanību, ir video. Tas ir viegli uztverams un palīdz gan relaksēties, gan uzzināt ko jaunu un noderīgu. Tieši tāpēc šis satura veids tiek patērēts tik milzīgā daudzumā – ik dienu mēs skatāmies savus iecienītos TV raidījumus, ziņas, seriālus un filmas, izklaidējam un pilnveidojam sevi, pārlūkojot video YouTube, TikTok, Facebook… Vēl jo vairāk – cilvēki ne tikai skatās video, bet arī aktīvi tos meklē – lai uzzinātu ko vairāk par uzņēmumu vai produktu un pieņemtu lēmumu par pirkumu, video skatās vairāk nekā 70% interneta lietotāju! Kāpēc gan neizmantot video arī sava uzņēmuma labā? Turklāt šajā viedtālruņu ērā nofilmēt video ir taču tik parocīgi un vienkārši! Galvenais, kas nepieciešams, – vēlēšanās un ideja. Un, protams, viedtālrunis, lai šo ideju realizētu.

socialo-tiklu-tendences

Jautāsi – bet, ko darīt tajās reizēs, kad iedvesma, šķiet, pametusi un nav itin nevienas idejas par to, kādu video nofilmēt? Šādiem gadījumiem piedāvājam tev 10 idejas interesantam, piesaistošam un uzticību raisošam video saturam, kas palīdzēs ieinteresētas auditorijas loku padarīt arvien plašāku.

1. Preces izpakošana. Video, kurā kāds lietotājs aizrautīgi izpako pie tevis pasūtīto preci, ir lielisks veids, kā dot iespēju potenciālajiem klientiem ieskatīties, “kas lācītim vēderā”, vēl pirms pirkuma. Tāpat tā ir iespēja parādīt, cik rūpīgu uzmanību tavs uzņēmums velta ne tikai produktam, bet arī tā iepakojumam, lai radītu pozitīvu pieredzi pircējam, jau sākot no sūtījuma saņemšanas brīža.

2. Pamācība (ang. How-To). Ja tavam produktam ir kādas specifiskas funkcijas, vari izveidot video, kurā pamāci un sniedz praktiskus ieteikumus, kā tās pielietot dzīvē. Piemēram, ja tavs produkts ir video montāžas programma, vari ierakstīt savu ekrānu, parādot un pastāstot, kā ar šo programmu darboties.

3. Produkta demonstrācija. Kad cilvēki apsver iespēju iegādāties produktu, viņi vēlas zināt, kā viņi to var izmantot. Papildus produkta galveno funkciju un īpašību demonstrācijai apsver iespēju aptaujāt savus klientus, lai noskaidrotu, vai kāds no viņiem nav izmantojis tavu produktu kādā neierastākā veidā. Tāpat potenciālie klienti novērtēs video, kuros tiek demonstrēti veidi, kā konkrētais produkts palīdz atrisināt kādas viņiem aktuālas problēmas.

4. Tāfeles paskaidrojuma video. Ja vēlies savai auditorijai sniegt detalizētu skaidrojumu saistībā ar savu produktu, lielisks veids, kā to izdarīt, ir tāfeles paskaidrojuma video. Runa kombinācijā ar uz tāfeles rakstītu un zīmētu informāciju palīdz nodot vēstījumu saistošākā veidā un to vieglāk atcerēties. Turklāt šāda veida video neprasa lielu finanšu ieguldījumu un ir vienkārši veidojami – viss, kas vajadzīgs, ir viedtālruņa kamera, statīvs un tāfele.

5. Eksperta intervija. Vai vēlies izcelt sevi kā nozares ekspertu? Intervija / diskusija ar ekspertu par tavas nozares aktualitātēm, problēmām, risinājumiem u. tml. var veicināt tava uzņēmuma uzticamību, it īpaši, ja uz interviju aicini nozarē un sabiedrībā labi zināmas personības. Interesantās atziņas, pie kurām nonāksiet sarunā, var palīdzēt radīt kvalitatīvu un auditorijai saistošu oriģinālsaturu, ar ko būs vēlme dalīties tālāk.

6. Uzņēmuma darbinieku intervijas. Fokusējoties uz tēmu, kas tavai auditorijai varētu šķist interesanta un aktuāla, iepazīstini ar cilvēkiem, kas strādā tavā uzņēmumā. Piemēram, uzņēmuma īpašniekam var lūgt pastāstīt, kas viņu iedvesmojis dibināt uzņēmumu, vai produktu izstrādātājam – kā tiek risināti dažādi izaicinājumi attiecībā uz produkta dizainu, u. tml. Tādējādi padarīsi savu zīmolu arī cilvēciskāku, proti, cilvēki sāks labāk iepazīt komandu, kas stāv aiz produkta vai pakalpojuma, ko viņi apsver iegādāties, un vairāk uzticēsies tavam uzņēmumam.

7. Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes. Runājot par video mārketingu, pirmais, kas nāk prātā, ir iepriekš izveidoti videoklipi, ko augšupielādē mājaslapā vai sociālajos medijos. Taču arī tiešraides video var būt efektīvs veids, kā piesaistīt auditoriju reāllaikā un parādīt tai tava uzņēmuma cilvēcisko pusi. Jautājumu un atbilžu sesijas ir lielisks saturs priekš tiešraides video, kas turklāt iesaista auditoriju un veido kvalitatīvu komunikāciju ar tavu zīmolu.

8. Mītu apgāšana. Videoklips, kurā tiek grauti ar tavu nozari saistīti mīti, kuriem tic liela daļa sabiedrības, tādējādi radot izaicinājumus pārdošanas procesā, ir lielisks veids, kā veicināt auditorijas iesaisti. Tas arī palīdz veicināt viedokļu apmaiņu, jo cilvēkus gluži dabiski interesē jautājumi, kuros viņi varētu būt kļūdījušies.

9. Uzņēmuma aizkulises  vēl viens efektīvs paņēmiens, kā padarīt zīmolu cilvēciskāku un veicināt uzticību mērķauditorijas vidū. Nebaidies publiskot kuriozus video ar jautriem atgadījumiem tava uzņēmuma ikdienā, piemēram, kā tiek izjokots kāds darbinieks, vai to, kā tava komanda atpūšas darba pauzēs, u. tml. – šādi video raisa pozitīvas emocijas un lieliski iespiežas arī cilvēku apziņā, veidojot labu iespaidu par tavu uzņēmumu. Turklāt šāds video satura veids var palīdzēt piesaistīt ne vien klientus, bet arī jaunus darbiniekus. Tāpat cilvēkiem patīk video, kurā parādīts kāda produkta tapšanas process, – tas ne tikai veidos labāku priekšstatu par pašu produktu, bet arī izcels tavas komandas rūpīgo un kvalitatīvo pieeju tā tapšanā.

10. Klienta stāsts. Cilvēki uzticas atsauksmēm. Precīzāk – atsauksmes ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē lēmumu par pirkumu. Pirms pirkuma veikšanas mēs ikviens vēlamies uzzināt, ko mums līdzīgi cilvēki domā par mūs interesējošo produktu vai pakalpojumu. To apliecina arī statistika – aptuveni 77% cilvēku, kuri ir redzējuši atsauksmes videoklipu par kādu produktu vai pakalpojumu, apgalvo, ka tas viņus ir motivējis to iegādāties. Tāpēc aicini klientus dalīties savā stāstījumā, sākot no iepazīšanās ar tavu uzņēmumu un beidzot ar pieredzi par izmantotajiem produktiem vai pakalpojumiem. Tas var būt video ar viena klienta interviju vai video, kur kombinēti vairāki klientu viedokļi, tādējādi parādot dažādas perspektīvas un pieredzi saistībā ar tava uzņēmuma piedāvājumu. Tāpat atceries, ka klientu atsauksmes ir ne vien efektīvs veids, kā sekmēt uzņēmuma reputāciju un veicināt pārdošanu, bet arī labs palīgs tava uzņēmuma turpmākajā attīstībā.

Ideju video saturam mūsdienās ir virkne, atliek vien veltīt laiku izpētei un atrast sava uzņēmuma mērķiem un iespējām atbilstošāko pieeju. Tāpat ir vērtīgi izanalizēt katra video rezultātus un atbilstoši tiem pielāgot turpmāko saturu. Nebaidies eksperimentēt!

21 views0 comments

Yorumlar


bottom of page