top of page

Video nozīme 2022. gadā: Ko ņemt vērā uzņēmumiem?

Updated: Oct 14, 2022

Ik dienu mēs skatāmies savas iecienītākās TV pārraides, pilnveidojam sevi, mācoties ko jaunu, un sekojam līdzi aktualitātēm, skatoties video Youtube, izklaidējamies, straumējot vai uzņemot TikTok video vai Instagram stāstus, vērojam izglītojošas tiešraides Facebook... Turklāt – ne tikai mājās, bet arī atrodoties ceļā.

Video bija, ir un būs populārs satura veids, un to ir vērts ņemt vērā arī uzņēmumiem, kuri vēlas piesaistīt iespējami vairāk klientus un padarīt savu zīmolu, produktu vai pakalpojumu arvien atpazīstamāku un pievilcīgāku mērķauditorijai.

6 veidi, kā video var palīdzēt tavam biznesam

Mūsdienās video ir pieejami visos populārākajos sociālajos tīklos un interneta vietnēs, un uzticība šim satura veidam ir būtiski pieaugusi. Turklāt liela daļa interneta lietotāju, izvēloties, kā uzņemt informāciju, dod priekšroku tieši saturam video formātā. Līdz ar to arī uzņēmuma video, kas izvietots platformās, kur tā mērķauditorija pavada daudz laika, var kļūt par efektīvu instrumentu klientu piesaistīšanai. Turpinājumā sniedzam dažus argumentus, kāpēc video vajadzētu kļūt par būtisku tava uzņēmuma digitālā mārketinga stratēģijas sastāvdaļu.

1. Veicina uzticēšanos, palīdz pieņemt lēmumu

2022. gadā patērētāji arvien lielāku nozīmi piešķir video saturam. Saskaņā ar HubSpot, ASV uzņēmuma, kas nodarbojas ar mārketinga, pārdošanas un klientu attiecību vadības (CRM) programmatūru izstrādi, 2022. gada pētījumu teju 70% patērētāju skatās video saturu (produktu prezentācijas, produktu izpakošanu, lietotāju viedokļus, produkta īpašību pārskatus un salīdzinājumus ar citiem līdzīgiem produktiem), lai uzzinātu ko vairāk par zīmolu vai produktu. Un to var saprast, jo videoklipi dod iespēju redzēt, kā produkts izskatās, kā noder un darbojas reālajā dzīvē, ļauj novērtēt tā reālos izmērus, krāsu un citas vizuālās īpašības, uzzināt par trūkumiem pirms preces iegādes un identificēt priekšrocības, par kurām viņi, iespējams, neuzzinās produkta aprakstā. Turklāt video saturs rada lielāku uzticību nekā, piemēram, fotogrāfija, kas, lai piesaistītu patērētāja uzmanību un radītu vēlmi šo produktu iegādāties, var būt iepriekš rūpīgi apstrādāta.

Piemērs: Pieņemsim, ka tavs uzņēmums ražo / tirgo apavus, kuru lielākā priekšrocība ir ūdensnecaurlaidība. Kam, tavuprāt, vairāk uzticēsies tava mērķauditorija – produkta aprakstam, kurā uzsvērts, ka apavi ir necaurlaidīgi, vai video, kurā šī priekšrocība ir uzskatāmi parādīta? Foto ar aprakstu ir mazāk pārliecinoši nekā produkta īpašību demonstrācija reālajā dzīvē. Turklāt ar video palīdzību var ne tikai demonstrēt produkta priekšrocības. Mērķauditorijas uztveri var pozitīvi ietekmēt arī videoklipā dzirdamā aizkadra balss, intonācija un runātāja harisma.

2. Palīdz relaksēties

Tāpat HubSpot pētījumā noskaidrots, ka patērētāji galvenokārt skatās video tāpēc, ka tas palīdz viņiem atslābināties un atslēgties no ikdienas rūpēm. Savukārt kā otrs populārākais iemesls tika minēts vēlme pasmieties un izklaidēt sevi. To pavisam noteikti ir vērts ņemt vērā, strādājot pie video mārketinga stratēģijas. Uzzini, kas patīk tavai mērķauditorijai, eksperimentē un pieej reklāmas videoklipiem radošāk, padari tos izklaidējošākus un iekļauj video jautrus elementus. Tā tu dāvāsi pozitīvas emocijas savai mērķauditorijai, apmierināsi tās vajadzības, vienlaikus neuzkrītošā veidā piesaistot vairāk uzmanības savam piedāvājumam un radot patīkamu priekšstatu par savu zīmolu.

3. Padara zīmolu „cilvēcīgāku”

Video ir veids, kā padarīt komunikāciju personiskāku salīdzinājumā ar rakstisku saturu un izveidot dziļāku saikni ar savu mērķauditoriju.

Viens no populārākajiem video formātiem ir tiešsaistes jeb live video, kas kļuva vēl aktuālāki, sākoties Covid-19 pandēmijai. Tiešraides palīdz palielināt un paildzināt auditorijas iesaisti, raisa uzticību, īpaši, ja ir iespēja mijiedarboties un uzdot jautājumus / saņemt atbildes online, kā arī rada klātbūtnes efektu. Ne velti influenceri bieži izmanto tiešsaistes video formātu, – jo tā ir iespējams kļūt tuvākiem ar savu mērķauditoriju.

4. Video ir vieglāk uztverams

Video skatīšanās prasa mazāku piepūli nekā, piemēram, lasīšana. To apliecina arī dažādi pētījumi, kuros secināts, ka cilvēki „apstrādā” vizuālo saturu līdz pat 60 reizēm ātrāk nekā tekstu. Iespējams, tāpēc video efektīvāk piesaista un notur cilvēku uzmanību. Un mūsdienās, kad pieejama tik plaša satura daudzveidība, cīnīties par klientu uzmanību kļūst arvien grūtāk. Tāpēc, ja šķiet, ka ar ierakstiem un košiem attēliem sociālajos tīklos, reklāmrakstiem, blogiem, reklāmas baneriem ir par maz, video varētu kļūt par efektīvu instrumentu, kas „atmodinās” uzmanību ap tavu uzņēmumu un uzlabos tavas komunikācijas ar mērķauditoriju produktivitāti. Video iedarbojas vienlaikus uz vairākiem maņu orgāniem – šis formāts apvieno sevī gan vizuālo saturu, gan skaņu, gan dažādus papildu efektus (piemēram, slow motion, dinamisku tekstu, 3D animāciju), kas vēl vairāk piesaista uzmanību. Turklāt ar video palīdzību var nodot vēlamo vēstījumu cilvēkiem ar tā saucamo klipveida informācijas uztveri*, kas īpaši raksturīga jaunajai paaudzei.

* Klipveida informācijas uztvere – domāšana un uztvere īsu fragmentu (videoklipu, attēlu, teksta izcēlumu u. tml.) veidā; cilvēkiem ar izteiktu klipveida domāšanu ir vieglāk uztvert īsi un koncentrēti pasniegtu informāciju, un grūtāk koncentrēties uz gariem tekstiem, stāstījumiem vai ilgiem video sižetiem, filmām.

5. Palīdz uzlabot mājaslapas SEO

Google lielāku nozīmi piešķir videosaturam nekā tekstam un attēliem, tāpēc mājaslapām, kurās izmantoti videomateriāli, ir lielākas izredzes nokļūt meklēšanas rezultātu TOP pozīcijās. Video palīdz uzlabot mājaslapas apmeklētību, paildzināt uzturēšanās laiku lapā un izveidot kvalitatīvas atpakaļsaites, cilvēkiem daloties ar lapas saturu sociālajos tīklos.

6. Mudina uz rīcību

Kā secināts Hubspot pētījumā, video e-pastā veicina vidējo klikšķu skaita (CTR) pieaugumu līdz pat 200–300%. Turklāt, ierakstot e-pasta tēmā vārdu „video”, paaugstinās arī iespēja, ka e-pasts tiks atvērts. Citā pētījumā 93% zīmolu atzinuši, ka ieguvuši jaunu klientu, pateicoties videoklipiem sociālajos tīklos. Tāpat 84% uzņēmumu atbildējuši, ka video ir pārliecinājis viņu klientus iegādāties viņu produktu vai pakalpojumu.

Secinājums – video ir labs paņēmiens, kā pamudināt esošos un potenciālos klientus uz tev vēlamo rīcību un sasniegt labākus rezultātus biznesā.

Ņem vērā, lai arī video ir spēcīgs uzmanību piesaistošs digitālā mārketinga instruments, tam noteikti nav jākļūst par vienīgo veidu, kā komunicēt ar mērķauditoriju. Vislielāko efektivitāti un pienesumu savam biznesam varēsi panākt, kombinējot dažādus satura mārketinga risinājumus – jo tava auditorija ir dažāda un ir jāspēj pielāgoties tās interesēm un paradumiem. Tāpat, veidojot video, svarīgi izvēlēties pareizo formātu, kas palīdzēs sasniegt iespējami lielāku auditorijas daļu. Par populārākajiem video satura veidiem pastāstīsim kādā citā blogā.

183 views0 comments

Comments


bottom of page